Těhotenský monitor

Vážené maminky,

U každé ženy se v posledních týdnech před předpokládaným termínem porodu provede elektronický záznam činnosti srdíčka jejího dítěte, odborně hovoříme o kardiotokografickém vyšetření, někdy můžete slyšet, že se »udělá monitor«. Toto vyšetření je velmi důležité, ukáže, jak se miminku daří v době začátku porodu, a velmi často naznačí průběh porodu, zda bude normální nebo rizikový.

Kadiotokografické vyšetření (dále jen "monitor"  ) se v naší porodnici ambulantně provádí v přízemí vlevo od vchodu. Dlouhodobý vysoký zájem o porody v naší porodnici má bohužel dopad i na velké množství prováděných monitorů, což sebou přináší i občasné delší čekání. Byli bychom rádi, abyste se v naší porodnici cítili příjemně a delší čekání na monitor k tomu moc nepříspívalo. Proto jsme pro Vás připravili možnost rezervace času na monitorech.

Od 4.8.2014 si můžete rezervovat místo na monitorech a to zcela obdobným způsobem, jako jste si rezervovali místo v porodnici popř. objednávali termín první návštěvy. Připravili jsme pro Vám webdiář s názvem "Program Předporodní Péče - monitory (přímý odkaz do diáře - ZDE)", kde si můžete velice jednoduše místo rezervovat. Do objednávkového systému je přesunuta cca polovina kapacity monitorů - druhá polovina zůstává ve stávajícím režimu bez objednání - tj. "pořadí dle času příchodu". S výjimkou akutních případů bude mít objednaná maminka v čase své objednávky přesnost. Pokud byste si nechtěla místo rezevovat, nebo již nebylo volno - přijdte přímo na monitory bez objednání, využijete místa, které jsou ponechána pro neobjednané maminky (v mnoha případech se může stát, že neobjednané maminky nebudou vůbec čekat).

Rezervaci času na monitorech lze provést pouze internetovou cestou a na základě lékařské indikace (objednávat se má smysl až poté, co Vás lékař na těhotenské ambulanci "pošle na monitor"). Z časových a bezpečnostní důvodů nelze objednávku provést tefefonicky ani osobně.

 

V zájmu plynulého provozu bychom Vás současně chtěli poprosit o následující součinnost:

  • neobjednávejte se zbytečně dopředu (ani na několik různých termínů) - objednávejte se pouze na dny, které Vám určí lékař na těhotenské ambulanci
  • po příchodu (v době svého rezervovaného času) se ohlaste porodní asistentce
  • pokud byste se o pár minut zdržela na jiné ambulanci (těhotenské, interní/diabetologické) a nemohla přijít přesně na čas své objednávky - nic se neděje, porodní asistentka na monitorech pro Vás najde po příchodu nejbližší možný termín. Při zpoždění větším než 15 minut se rezervace času ruší.
  • pokud vůbec nemůžete přijít, odmažte svoji objednávku, aby místo mohla využít jiná maminka
  • pokud si místo rezervujete až těsně před vyšetřením, upozorněte porodní asistentku na monitorech na "změnu ve webdiáři" - nemusí si hned této Vaší nové objednávky všimnout (v prvních cca 2-3 týdnech bude objednávka přímo na aktuální den blokována)
  • Prosím, objednávací čas je přibližný. Absolutně přesný čas vyšetření nemáme šanci zajistit ani v případě objednávky. Občas se stane, že předchozí maminka má horší naměřené hodnoty a je nutné její vyšetření mírně prodloužit. Toto provozní zpoždění by však u objednaných maminek nemělo přesáhnout 10-15 minut.